Anestezi ve Reanimasyon

Özel Giresun Ada Hastanesi, bünyesindeki hekimler ile Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi dalında hizmetinizdedir.

Yüz germe ameliyatının bir diğer adı da ‘Rhytidectomy’dir. Yüz germe ameliyatı ile yüz ve boyun derisindeki sarkıklık giderilir; varsa çene altındaki yağlanma ortadan kaldırılır. Derialtındaki fasya dokusu sıkılaştırılır.

Yüz germe ameliyatına aday ideal kişiler; yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış, ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş, başka sağlık problemi olmayanlardır. Genellikle 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır. Yüz germe ameliyatı sırasında, yüzün daha güzel ve daha genç görünmesi için, burun ve gözkapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma ameliyatları da eklenebilir. İnce kırışıklıklar için dolgu maddelerinin enjeksiyonu (yağ, hyalurinik asit vb.) veya peeling (mekanik, kimyasal, lazer) yapılabilir.

LİPOSUCTİON NEDİR?

Liposuction yani yağ aldırma; estetik cerrahi denildiğinde toplum genelinde en çok akla gelen terimlerden biri oldu. Öyle ki Amerika’da yapılan son araştırma; liposuction’ın, kadın erkek farkı gözetmeksizin, estetik cerrahi girişimlerin başında yer aldığını gösteriyor. Hazır gıdanın, hareketsiz yaşam ve stresin damgasını vurduğu 1980’li yıllardan bu yana fazla kilolar da başımızı derde sokuyor. 1980’li yıllardan bu yana sağlıklı beslenme ve egzersizi hayatlarına bir türlü sokamayan ve estetik kaygısı fazla olan insanlar için liposuction bir çıkış yolu oldu.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Estetik burun ameliyatı genellikle bir buçuk-iki saat sürer. Burun estetiği ameliyatı esnasında buru derisi, kemik ve kıkırdak çatısı birbirinden ayrılır. Burnun yeniden şekillendirilmesi işlemi, burunda mevcut probleme ve cerrahın uyguladığı tekniğe bağlı olarak değişir. Burun estetiği ameliyatının sonunda burun derisi, yeniden oluşturulan burun çatısının üzerine yerleştirilir. Burun estetiği ameliyatı tamamlandığında burun üzerine , burnun yeni şeklini muhafaza etmesine yardımcı olacak bir alçı atel uygulanacaktır. Burnun içindeki iki hava yolunu birbirinden ayıran bölme olan septumu sabitleştirmek için, burnun içine tamponlar veya yumuşak plastik aletler konulabilir.

  • Kronik Geçmeyen Ağrılar
  • Spontan Ağrılar
  • Kanser Ağrıları
  • Kas-Kemik Ağrıları (Muskuloskekeletal Ağrılar)
  • Periferik ve Santral Ağrıları
  • Kompleks Bölgesel Ağrı Sendromları
  • Migren ve Diğer Baş Ağrıları
  • Geçmeyen Ameliyat Sonrası Ağrıları (Persistant Postoperatif Ağrılar)
  • Bel Ağrıları (Low Back Pain)
Neurology Department
Gynaecology Department
Dental Department
Traumotology Department
Births Department
Cardiology Department

Çağrı Merkezi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi servisimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilir veya yan taraftaki linkten bize ulaşabilirsiniz.